چرا مشارکت در ساخت ؟
 
تهیه و گردآوری توسط مهندسان طرح و ساخت پایدار
 
1- استحکام و مقاومت بنا در مقابل زلزله براساس ضوابط وآیین نامه های زلزله
2- استفاده از امکانات روز جهت آسایش خانواده در منازل
3- زیبای ساختمان
4- رشد سرمایه مالک و ذینفعان
5- کاهش چشمگیر هزینه های مصرفی برق ، آب و گاز وهزینه نگهداری وشارژ ساختمان
6- افزایش امنیت جانی در مقابل لوازم فرسوده خانه
7- تبدیل سریع به نقدینگی
 
 
1- استحکام و مقاومت بنا در مقابل زلزله براساس ضوابط وآیین نامه های زلزله
ایران از جمله کشورهای زلزله خیز جهان است. 90 درصد خاک ایران بر روی نوار زلزله واقع شده است، کلانشهر تهران نیز نه تنها از خطر زلزله ایمن نیست بلکه سالهاست در انتظار زلزله ای ویرانگر با قدرت بالای 7 ریشتر به سر می برد. بر اساس مطالعات آماری و زلزله هایی که پیش از این در ناحیه ری و تهران ثبت شده است با احتمال بیش از 70 درصد به طور متوسط هر 158 سال زلزله ای ویرانگر در این ناحیه رخ داده است. آخرین زلزله در تهران 172 سال پیش اتفاق افتاد و بر همین اساس وقوع زلزله تهران 14 سال تاخیر زمانی دارد. عامل اصلی وقوع زلزله در تهران وجود 15 گسل در این منطقه است که سه گسل در این میان هریک به تنهایی پتانسیل ایجاد زلزله ای بیش از 7 ریشتر را دارا هستند.در صورت وقوع زلزله در این منطقه که علاوه بر پایتخت بودن، مرکزیت امکانات فرهنگی، اقتصادی و همچنین دولتی را دارد و بیش از 7 میلیون نفر در آن سکونت دارند با فاجعه ای بزرگ مواجه خواهیم بود. خوشبختانه روی مسأله زلزله تهران بسیار کار شده است. 
از جمله آنها به استاندارد رساندن ساخت وساز در برابر زلزله است
در نوسازی سازنده ملزم به رعایت ضوابط وآیین نامه های مربوط به طراحی ساختمان در برابر زلزله میباشد.
ساختمانهایی که سن آنها بالای بیست و پنج سال است ، در موقع ساخت ملزم به رعایت قوانین خاصی جهت اجرای ساخت سازه مناسب نبوده اند و اگر هم قوانینی بوده استاندارد های خوبی برای آن در نظر گرفته نشده بود و هم نظارتی مثل نظارتی که هم اکنون رعایت می شود اعمال نمی شد.
 
برخی از افرادی که مخالف تخریب و نوسازی بنای فرسوده خود می باشند اعتقاد به این دارند که بنای مستحکمی دارند و خود از ابتدای ساخت ناظر بر عملکرد اجرای ساختمان بوده اند و از استحکام آن مطمئن هستند ، حال اینکه می بایست از این افراد پرسید با چه سنگ محکی استحکام ملک خود را محک زدند؟ 
طبق آیین نامه های جدید ساخت بر اساس زلزله به میزان نه ریشتر محاسبه و اجرا می شود
 
اجرای صحیح فونداسیون ساختمان
( شما هرچقدر سقف و ستون ساختمان را محکم ساخته باشید وقتی پی ریزی درستی نشده باشد خواسته یا نا خواسته دچار مشکلات فراوانی خواهید شد )
در حال یکی از ملزمات برای دریافت جواز ساخت تاییدیه مهندسی خاک می باشد که تعیین ضریب پایداری خاک پروژه شما محاسبه می کنند . آیا شما در آن زمان این کار را کرده اید؟ یا فونداسیون مستحکم خود را روی خاک سست بنا کرده اید؟
 
 
 
2- استفاده از امکانات روز جهت رفاه آسایش خانواده در منازل
آیا در منزل خود آسانسور دارید ؟ آیا آپارتمان شما دارای سرویس بهداشتی فرنگی می باشد ؟ آیا بوی بد چاه فاضلاب در هنگام بارندگی یا استفاده طبقات فوقانی از فاضلاب شما را نارحت نمی کند ؟ صدای آب در لوله های فاضلاب موجب ناراحتی شما نمی شود ؟ حشرات موذی از قبیل سوسک ، مورچه و حشرات گوناگون شما را به ستوه نیاوردند ؟ صدای اتومبیل ها و صداهایی که از بیرون می آید باعث اذیت خانواده شما نمی شود ؟ وقتی در طبقه بالای آپارتمان شما همسایه شما به آرامی هم قدم بر می دارد صدای پای او را می شنوید ! آیا پریز برق شما سیم ارت دارد؟ و هزار چیز دیگر که در آپارتمان شما وجود ندارد .
با یک برنامه ریزی درست و با یک تصمیم عاقلانه می توانید با انتخاب سازنده کارآمد ملک خود را ارتقا دهید و بقیه عمر خود را به راحتی سپری کنید ،شاید هم نظر شما غیر از این باشد .
زندگی بسیار کوتاه است و با یک چشم به هم زدن 70 الی 80 سال از سن آدمی می گذرد ، پس بیاییم این چند صبا را با خیالی آسوده و با بهره گیری از امکانات روز دنیا در آپارتمان خود بهرمند شویم و به خود و خانواده خود آسایش را به ارمغان بیاوریم
 
3- زیبای ساختمان
شاید زیبایی ونمای ساختمان در نظر شما چندان جدی نباشد اما بررسی کارشناسان علوم اجتماعی نشان میدهد نمای زیبای ساختمان باعث بروز اعتماد به نفس و موفقیت افراد میگردد.
 
4- رشد سرمایه مالک و ذینفعان
ملک کلنگی شما در واقع ملک خام است و با فروش آن در واقع شما از ارزش افزوده یا به معنای ساده تر ، سودی که چندی بعد (پس از ساخت) شامل ملک شما می شود را نادیده گرفته اید
 
از طرفی شما قطعا بعد از فروش ملک خود قصد خرید یک آپارتمان (که چندی پیش سازنده ای آنرا ساخته وروی آن سود قابل توجهی هم لحاظ کرده ) را دارید ، در واقع شما ارزش افزوده یا همان سود را باید به مالک آن پرداخت کنید
همانطور که می بینید با فروش ملک کلنگی ، شما یک بار از سود خود صرفنظر کرده اید و یک بار هم سود ساخت را به شخص دیگری پرداخت می کنید و این رقم ها ، رقم های بالا و غیر قابل چشم پوشی است و شاید با حقوق چندین سال یک کارمند برابری کند.
این دقیقا مثال صنعت نفت ایران را دارد که نفت خام قیمت پائین فروخته میشود و بلا فاصله مبالغی روی پول حاصل از فروش می گذاریم و محصولات نفتی مثل بنزین و مواد پلیمر را می خریم 
 
در نهایت باید گفت ملکی که شما در آن زندگی می کنید به عنوان سرمایه نمی توان روی آن حساب کرد . ولی شما می توانید با یک حرکت سنجیده این سرمایه راکد خود را به سرمایه پویا و قابل رشد تبدیل کنید . 
چه بسا در خیلی مواقع که مالکین با سازندگان مشارکت کرده اند روند ساخت و ساز را ادامه دادند و آینده را برای فرزندان خود تضمین کرده . شما هم می توانید با آشنایی نسبت به امر ساخت و ساز و با مشاوره با مهندسین متخصص و صاحب نظران با مشارکت در ساخت زمینه سرمایه گذاری خود را در ساخت ، فراهم نمایید 
 
5- کاهش چشمگیر هزینه های مصرفی برق ، آب و گاز وهزینه نگهداری وشارژ ساختمان 
یکی از دغدغه های امروزه افزایش روز افزون قیمت انرژی فسیلی ، اتمی و حتی سولار ( آفتابی ) می باشد و به غیر از آن مصرف بی رویه آب آشامیدنی که در تمام نقاط دنیا به سختی یافت می شود را باید در نظر بگیریم . بطور کل مصرف ما بالاست و یکی از دلایل مهم مصرف بالا فرسوده بودن تجهیزات ساختمانی می باشد . به عنوان مثال شما یک موتور خانه بنای قدیمی چقدر پرت حرارتی و نشت آب دارد؟
مشعل های جدید به مراتب کم مصرف تر از مشعل هاب قدیمی می باشند . موضوعی که شخصا بررسی کردم پول گاز یک مجتمع 40 واحده و یک ابنیه سه واحده بود که مبلغ فیش گاز مجتمع 40 واحدی 480 هزار تومان بوده و ساختمان سه واحده 160 هزار تومان پول گاز پرداخت نموده اند . با یک حساب سر انگشتی می توان پی برد که چه اختلاف فاحشی بین این دو مورد وجود دارد.
پنجره های دو جداره ، دیوارهای سفالی ، گرمایش از کف ، لوله های پلی پروپیلن ، عایق های صوتی و حرارتی ، دوش های حمام جدید ، شیرهای روشویی جدید ، لامپ های فوق کم مصرف LED و بسیار موارد دیگر که باعث کم کردن مصرف و پی رو آن کم کردن هزینه های قبوض مختلفی که ماهیانه به سراغ ما می آیند.
 
6- افزایش امنیت جانی در مقابل لوازم فرسوده خانه
شاید برخی از افراد در مورد موارد بالا پاسخی برای گفتن داشته باشند که با یک باز سازی ساده می توان به آنچه که می خواهیم برسیم! در پاسخ به این افراد می توان گفت : آیا از سیم کشی آپارتمان خود مطمئن هستید؟ آیا از لوله کشی زیر کار خود مطمئن هستید . در مورد ایمنی سیستم گرمایش خود چقدر اطلاع دارید؟ آیا لوستری که بالای سر شما از سقف آویخته است به درستی به سقف متصل شده؟ و بسیار موارد دیگر که ممکن است به مرور زمان و طی سالیان سال به علت فرسودگی ممکن است خطراتی برای شما و خانواده محترم شما داشته باشد. آسانسور ، موتورخانه ، لوله های خروجی گازهای سمی حاصل از سوخت گاز ، نرده بالاکن ، لوله های گاز مواردی که به علت فرسوده بودن می توانند خطر آفرین باشند.
 
 
7- تبدیل سریع به نقدینگی 
شاید ملک شما بلافاصله مشتری نداشته باشد
آپارتمان های در حال احداث در هر مرحله ای از ساخت که باشد قابل انتقال ، فروش و تبدیل به نقدینگی میباشد
 
 
 
 
 
لازم به ذکر است قراردادهای مشارکت در ساخت باتوجه به ارزش ، وضعیت و موقعیت ملک از یک سو ، و از سوی دیگر ، سازنده و نوع ساخت متفاوت می باشد
مالکین محترم برای عقد قرارداد ، تفسیر مفاد و حصول توافقات و تطبیق شرایط طرفین ، باید از کارشناس متخصص بهره گیری نمایند وقبل از امضا به منظور کاهش ریسک وبروز اختلافات از تمامی بندهای قرارداد آگاه شوند

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت طرح و ساخت پایدار می باشد .
طراحی سایت